Írjon Ön is a vendégkönyvbe!

Küldjön e-mailt a csapatnak!

2009. november 01. Vasárnap                             Parti Viktor
Küzdelmes csata, parázs hangulat, GYŐZELEM...

Hazai környezetben kemény meccsen nyertünk a forduló előtt 3. helyezettel szemben.

Hideg időben került sor az öszi szezon utolsó hazai mérkőzésére a Zámoly KSE szempontjából. A szezon utolsó előtti meccsén az előkelő 3. helyen álló látogatott el csapatunk. A csapat a Németh - Szalai, Rédl, Bodor, Nagy, Szíjj, Vaskó, Balázsik, László T., Orosz, Milis G. kezdő tizeneggyel lépett pályára. A kezdés után nagy vehemenciával kezdtek a csapatok, kemény összecsapások voltak. A 4. perc végén Nagy indult meg a jobb oldalon az alapvonal felé, jobbal középre rúgta a labdát, ami csavarodott a levegőben és a kapus fölött a hosszú sarokba szállt. 1-0 a hazai csapatnak, Nagynak az első gólja volt a szezonban. A gól után továbbra is a kemény, néha talán kissé alattomos játék volt a jellemző. A bíró megfelelően kezelte a helyzeteket, bár kissé könnyen fúj ellenünk és nehezen a vedégek ellen. A 16. percben a hazai kapu előtt egy kavarodás során Szalai sérült meg, cserére volt szükség, miközben a csere lehetőséget kerestük, illetve vártuk Szalai tudja-e folytatni megfogyatkozott csapatunk. Egy jobb oldalon lezajlott párharcban kissé kemény volt a két játékos - csapatunkból Balázsik -, volt egy kis adok-kapok amiből sajnos mi jöttünk ki rosszabbul. Balázsik mozdulatát - sajnos jogosan - bíró piros lappal "jutalmazta". Az igazsághoz tartozik hozzá az is, hogy bár jogos volt a piros, nem ártott volna legalább egy sárga lapot adni a vendég játékosnak is. Így a 17. percben 10 emberre fogyatkozott csapatunk, Szalai helyett padig Milis Á. folytatta a mérkőzést. Folyt tovább a mérközés az eddig említett keménységgel és enyhe alattomossággal. Csapatunk küzdött rendesen és fegyelmezetten, védősorunk jól zárt. Amikor már mindenki várta a szünetet Milis G. lépett ki a bal oldalon és a kapuba vágta a labdát a 43. percben. 2-0 a hazai csapatnak. Az első félidőt követöen 2-0 "állt az eredményjelzőn". Megérdemelt volt a csapat vezetése és dicséretet érdemelnek azért is hogy 10 emberrel még sikerült újabb gólt szerezni. Szünetben az edzönk nem cserélt, a csapat az eddigi összeállításban folytatta, sajnos egy emberrel kevesebben. Megkezdődött a második félidő vendég rohamokkal. A védősorunk jól szűrte meg a támadásokat és jól alkalmazta az oldalra tolodást emberhátrányban. Sajnos az 50. percben kissé elaludt csapatunk, és egy "szokásost gólt kaptunk. Egy jobb oldali szögletnél vendég támadó emelkedett magasra és a kapu bal oldálaba fejelte a labdát. Sajnos játékosaink lemaradtak illetve leragadtak. Cserével probálkozott edzönk Orosz helyett László J. lépett pályára az 52. percben, László T. helyett pedig Balogh az 55.-ben. A cserék kissé megbolygatták az álló vizet, László J. gyors elfutásai és Balogh labdatartásai miatt. A 68. percben egyenlítés történt! Nem az eredményben hanem létszámban. A vendég csapat játékosa sérelmezett egy itéletet, amit az asszintensen kért számon elég hevesen. A játékvezető sárgával jutalmazta, ez volt a második így kiállította. Tovább folytatódott a mérkőzés helyzetek itt is ott is. 75. percen Nagy helyett Geda, a 85.-ben pedig Milis Á. helyett Jaczó. A hajrában még "sikerült" kihagyni pár nagy ziccert, így csapatunk nyerhetett volna több góllal is. Az ellenfél végig harcos volt, és csapatunk is odatette magát rendesen, keményen. Kapusunk, Németh, sokszor mutatott be bravúrokat, a védők kemények és határozottak voltak. Összesítve megérdemelt volt a 3 pont, illetve az öszi szezon utolsó hazai mérközésén győzelemmel búcsúzott a csapat a szurkolóktól. A mérkőzés után edzőnk elmondta, hogy most nagyon elégedett volt a csapattal. A küzdőszellemmel és a játékkal. Nem tudott kiemelni konkrét játékost aki szerinte kiemelkedett volna. Megfelelően müködött védelmünk mint elmondta.

zolipek@axelero.hu

Az oldalon található információk szerzői jogvédelem alatt állnak, ezért ezen adatokkal történő jogosulatlan visszaélés büntetőjogi következményekkel jár.

Az oldalt készítette és szerkeszti: Tóth Balázs