Írjon Ön is a vendégkönyvbe!

Küldjön e-mailt a csapatnak!

2006. augusztus 6. vasárnap                                Tóth Balázs
MK: osztálykülönbség volt...

Együttesünk vasárnap a Magyar Kupa selejtezőjének első fordulójában a másodosztályú Seregélyes csapatát fogadta. A végeredmény 5-2 lett, azonban nem kis meglepetésre az alacsonyabb osztályban vitézkedő gárda javára...

A találkozóra szép számmal látogattak ki a szurkolók az időjárás viszontagságai ellenére. Azok a szimpatizánsok, akik vették a fáradságot, jól döntöttek: még az égiek is szivárványt festettek a zámolyi ég fölé, később pedig a játékosok örvendeztették meg őket.

Szoros mérkőzésre lehetett számítani, és a kiírás értelmében már döntetlen esetén is a mieink jutottak volna tovább, hiszen a vendégek egy osztállyal felettünk játszanak.

Tudták ezt a seregélyesiek is, és a mérkőzés első tíz percében a kapunk elé szegeztek bennünket. Lestaktikánkat többször is sikerült kijátszaniuk, melyekből veszélyes támadásokat vezettek. A 13. percben egy tetszetős támadás végén az alapvonalról beadott labdára Szűcs érkezett remek ütemben, majd védőink lába mellett a kapu jobb oldalába bombázott. A találat megváltoztatta a mérkőzés képét, hiszen ettől fogva már gólt kellett rúgnunk ahhoz, hogy továbbjussunk. Ennek érdekében mindent meg is tettek játékosaink, és a 21. percben sikerült egalizálnunk. Pálfi szöglete után Veiland a kapuba kotorta a labdát. Majd a 31. percben egy látszólag veszélytelen felívelést a vendég kapus érthetetlen módon kiejtett, Prosszer pedig élt a lehetőséggel, és megszerezte a vezetést a csapatnak. A nézők óriási kiáltásokkal ünnepelték a már-már hőssé avanzsálódott gólszerzőt, hiszen így már két gólt kellett volna rúgnia a Seregélyesnek ahhoz, hogy továbbjusson. A szünet előtt öt perccel sikerült a vendégeknek egy gólt lefaragni a hátrányból, Koller révén. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a félidő utolsó percében a saját térfeléről induló, majd kapura törő Prosszert les címén állította meg a játékvezető...

A szünet a vendégeknek jött jól, mégis ők látszottak idegesebbnek a folytatásban, hiszen az eredmény továbbra is nekünk kedvezett. Említésre méltó momentum a 64. percben történt. Balázsik hozta fel a középpályán a labdát, majd a jobb oldalon felfutó Pálfi elé tálalt, aki a labdát Prosszer elé lőtte be és az éktárs 7 méterről nem hibázott s a léc alá lőtt! Ekkor csapatunk elhitte, hogy a mérkőzést meg lehet nyerni és ettől kezdve uraltuk a játékteret. A 76. percben, Veiland futott el a jobbszélen, majd mesterien ívelte a labdát a 16-oson érkező Pálfihoz, aki mellel maga elé tette a labdát és ballal kilőtte a hosszú sarkot.

Ezzel megpecsételődni látszott a Seregélyes sorsa, bár ha a vendégek jobban koncentrálnak, kozmetikázhattak volna az eredményen, azonban a kihagyhatatlannak tűnő lehetőségeket is sikerült elpuskázniuk. Azonban ezzel még nem volt vége a zámolyi gólparádénak, hiszen a találkozó legszebb találata csak ezután következett. Az utolsó percben Rédl indult meg hátulról egészen az ellenfél 16-osáig.  Önzetlenül passzolt az érkező Pálfi elé aki 16 méterről a labda alá löbbölt és az ellenfél kapusa tehetetlenül nézte ahogyan a labda áthullik a feje fölött!  Így nem kis meglepetésre kiütötte csapatunk a párharc előtt jóval esélyesebbnek vélt Seregélyest.

Elmondható, hogy ilyen eredményre még a legoptimistább zámolyi szurkolók sem számíthattak. A  csapat megmutatta, hogy tud egységesen működni, és csak bizakodhatunk a hasonlóan sikeres folytatásban.

Zámoly KSE - Seregélyes SE 5-2 (2-2)
Zámoly, vezette: Szabó Gy. (Paminger, Sülye)

Zámoly: Németh - Szalai, Vaskó, Rédl - Varga Z. (Szarka), Balogh N. (Balog Z.), Veiland, Balázsik, Baki - Prosszer, Pálfi.
Seregélyes: Ács - Rapai, Tömör, Ódor, Takács, Kisfalvi, Benczik A., Benczik Cs., Koller, Szűcs (Cs. Bognár), Polányi (Dvéri K.).

Gólszerzők: Prosszer (31', 64'), Pálfi (76', 89'),
                Veiland (21') ill.: Szűcs (13'), Koller (40').
Sárga lap: Balogh N. illetve: Bencsik, Tömör.

ZOLI PÉKSÉG

Cím: 8081 Zámoly
        Petőfi utca 1/a.
Telefon: 06/22/251-020 Fax: 06 / 22 / 251-020
zolipek@axelero.hu

Az oldalon található információk szerzői jogvédelem alatt állnak, ezért ezen adatokkal történő jogosulatlan visszaélés büntetőjogi következményekkel jár.

Az oldalt készítette és szerkeszti: Tóth Balázs